Майбутній вплив ШІ на світову економіку
Експерти очікують значного впливу на світову економіку в майбутньому завдяки розширенню ШІ. Проте експерти попереджають, що не всі ці наслідки підуть на користь економіці чи родинам. Щоб залишатися етичним, експерти повинні враховувати недоліки розширення ШІ. Лише роблячи це, вони також можуть знайти способи зменшити будь-який негативний вплив.
Штучний інтелект, як-от анотації до зображень і відео, може:
- Збільшити економічне зростання
- Створення більших розривів між країнами, що розвиваються
- Зрушити ринок праці в одному напрямку
- Увічнити подальшу нерівність між окремими людьми та громадами
Незважаючи на деякі недоліки, експерти розробляють довгострокові рішення цих проблем. Експерти можуть потенційно зменшити негативні наслідки, передбачаючи їх і розробляючи рішення. Прогноз побічних ефектів допоможе штучному інтелекту поширюватися по всьому світу, не викликаючи серйозних глобальних збоїв.
Відеоанотація AI може сприяти економічному зростанню
Відеоанотація машинного навчання може передусім вплинути на зростання світової економіки. Використовуючи штучний інтелект, суспільство може стати безпечнішим, а робочі місця — ефективнішими. Оскільки ШІ може виконувати більше роботи з меншими витратами часу та зусиль, роботодавці можуть заощадити гроші в довгостроковій перспективі. Компанії також можуть скоротити зарплати співробітникам. Оскільки ШІ зможе виконувати свою роботу за них, немає причин наймати дорожчих і менш ефективних людей.
За оцінками нещодавнього дослідження, штучний інтелект збільшить світову економічну активність на 13 трильйонів доларів до 2030 року. Експерти визначили це, використовуючи поточні темпи розвитку штучного інтелекту, наприклад сервісів відеоанотацій. Ця сума може коливатися залежно від прогресу, досягнутого в різних галузях. Деякі з цих галузей включають автомобільну, медичну та транспортну.
ШІ може спричинити розбіжності між країнами, що розвиваються
Хоча штучний інтелект може збільшити глобальний ВВП, він може спричинити проблеми всередині та між країнами. По-перше, розрив між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються, може збільшитися. ШІ, ймовірно, буде доступний лише в розвинених країнах через його високу вартість. Відсутність цієї технології може сповільнити й інші аспекти розвитку країни. Це ще один виклик, з яким мають зіткнутися слаборозвинені країни.
Країнам, що розвиваються, знадобиться більше часу, щоб розробити технологію ШІ, ніж іншим країнам. Нездатність відповідати глибокому навчанню анотацій відео AI також може перешкоджати міжнародним відносинам. Це може ще більше залишити їх нерозвиненими та запобігти майбутнім можливостям розвитку.
Щоб боротися з цим, деякі експерти запропонували пожертвувати штучний інтелект нерозвиненим країнам, щоб вирівняти умови гри. Розвинуті країни можуть пожертвувати кошти або технології потребуючим країнам. Це також може встановити вигідні відносини між країнами для майбутньої роботи. Країни-одержувачі пожертвувань можуть використовувати цю технологію, щоб віддавати іншим. Вони також могли б співпрацювати з іншими країнами для подальшого розвитку ШІ.
ШІ може змінити ринок праці в один бік
Розширення штучного інтелекту також може змінити поточний ринок праці. Оскільки ШІ може виконувати різні завдання, які зараз виконують люди, ШІ може замінити деякі посади людини в майбутньому. Майбутнім поколінням доведеться змінити траєкторію своєї роботи, а деякі роботи застаріють. Це може вплинути на сім’ї та економіку, оскільки працівники можуть не знайти роботу у своїй галузі. Цим працівникам доведеться конкурувати з переповненим ринком за інші робочі місця.
Розширення штучного інтелекту також означає, що світу потрібно більше працівників, здатних з ним працювати. Роботодавці більше розглядатимуть кандидатів із досвідом ШІ, ніж тих, хто не має. Оскільки більшість майбутніх компаній використовуватимуть штучний інтелект, працівникам знадобиться навчання ШІ, щоб працювати в цій зростаючій сфері. Уміння працювати з цією технологією вкрай необхідно для майбутніх поколінь. Успішним компаніям також знадобиться достатньо фінансування, щоб забезпечити штучний інтелект для своїх працівників. Без ШІ новим компаніям буде важко конкурувати на ринку.
ШІ може призвести до подальшої нерівності
Нарешті, широке поширення ШІ також може призвести до подальшої нерівності. Країни з більшим фінансуванням можуть використовувати більше технологій ШІ, ніж ті, у кого немає. Це може призвести до торгових проблем між країнами та розриву міжнародних відносин.
Потреба в більшій роботі зі ШІ також може призвести до нерівності між соціально-економічними групами. Для досягнення успіху посади AI потребують значної освіти та навчання. Ті, хто має менше освітніх можливостей, можуть не мати права на цю зростаючу сферу. Це також може призвести до проблем між громадами. Оскільки люди з більшим доходом можуть дозволити собі ШІ, вони мають більше можливостей використовувати ШІ, ніж ті, хто не може.
Експерти не можуть передбачити повний вплив ШІ
Незважаючи на те, що експерти вважають, що штучний інтелект може спричинити такі потенційні наслідки, немає нічого впевненого. Цілком можливо, що ці наслідки все ж виникнуть, але в меншому масштабі. Зараз експерти зі штучного інтелекту розробляють штучний інтелект, який працюватиме разом із працівниками. Деякі експерти вважають, що це буде більш вигідно в довгостроковій перспективі, ніж їх заміна. Інші рішення за межами галузі штучного інтелекту також можуть полегшити деякі з цих проблем. Це включало б коледжі та навчальні центри, що пропонують освітні можливості незахищеним групам.
Тільки час покаже, як відеоанотація штучного інтелекту вплине на економіку. Тим часом світові промислові підприємства працюють над використанням ШІ для покращення своїх продуктів. Це також включає підвищення безпеки на робочому місці та підвищення ефективності роботи. Більш безпечне робоче місце може зменшити стрес і травми, що призводить до щасливих працівників.